26 Temmuz 2012 Perşembe

Firarperest / Elif Safak

Firarperest / Elif Şafak
Sayfa Sayısı : 236
Doğan KitapFirarperest Elif Şafak'ın okuduğum 3. eseri. Elif Şafak'ın kalemini çok seviyorum.  Konuşmasındaki sakinlik, açıklayıcılık kitaplarında da var. İnsanı sarıp sarmalıyor, anlıyor, sakinleştiriyor ve bu durum çok hoşuma gidiyor. Okudukça kendimi kendime daha yakın hissediyorum. Özellikle bundan önce okuduğum Siyah Süt, hayatımda en sevdiğim 10 kitap içindedir. Firarperest'i de çok sevdim. 

Yazarın Haber Türk gazetesindeki köşe yazılarının derlenmiş halinden oluşan kitap, 2-3 sayfalık bölümlerden oluşuyor. Kimisi dünya üzerinde herhangi bir yerde gözlemledikleri ile ilgili, kimisi gündemdeki olaylarla... Akıcı, kolayca okutturuyor kendini her biri.
 Kitapta bir de çizimler var ki onlar da fevkalade. Kitaba harika bir hava katmışlar.

Yalnız rahatsız olduklarım da oldu bu kitaba dair. Birincisi 'ötelemek, ötekileştirmek' kalıbı. Kitabı bir kere daha okursam (ki mutlaka okurum), sayacağım.O kadar çok kullanılmış ki bu iki kelime, hem de böyle hep peşpeşe. 'ötelemek, ötekileştirmek' , 'ötelemek, ötekileştirmek', 'ötelemek, ötekileştirmek'...
Ufff :/  Çok sinirimi bozdu bu durum. Sevmediğim bir yazar olsa, elimden atardım kitabı, o derece bunaldım.

Bir de şöyle bir şey okudum;'Nasıl yani' dedim. Resim çekmek mi? 
Yakışmayan klişe bir hata olmuş. Keşke olmasaymış.


3 yorum:

 1. siyah süt ü ben hiç beğenmemiştim boğmuştu beni.aşk daha güzel. zaten başka kitabını okumadım:)

  YanıtlaSil
 2. Siyah süt faciasından sonra bir müddet Elif Şafak okumama kararı aldım:)Bir ara deneriz bunu da.Tanıtım için teşekkürler...

  YanıtlaSil
 3. Öylesine biri ; siyah süt'ü kime tavsiye etsem boğuldu :( aşk'ı da edindim, sırada bekliyor :)

  Kitap cumhuriyetim; Sen de mi :( gerçi tanışmak için fazlaca ağır bir kitap seçmişsin. ben baba ve piç ile başlamıştım kendisini okumaya.

  YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)