31 Mayıs 2012 Perşembe

Kabuk Adam / Aslı Erdoğan

Kabuk Adam / Aslı Erdoğan
Sayfa Sayısı: 140
Everest YayınlarıBloglarda okuduğum 'Konusunu anlatmayacağım, mutlaka alın okuyun!' şeklindeki tutkulu yorumlar sonucu aldım bu kitabı. Ama yorumum onlarınki gibi ipuçsuz olmayacak :)

Yazarın hayatından bir kesit sunan kitap sizi Karayip Adaları'na götürüyor. Gerçekten gitmiş kadar oluyorsunuz. Adadaki günlük yaşam, ada insanları ve tropikal güzelliklerin hepsi zihninizde canlanıyor. Mercanların keyfini çıkarıyor, okyanusta yüzüyor, adanın sıcak esintisini yüzünüzde hissediyorsunuz. Ve en önemlisi ''Kabuk Adam'' ile tanışıyorsunuz. Yazar bu konuda gayet başarılı olmuş. Anlatımı da gayet sürükleyici ve etkileyici. Hele ki benzetmelerine bittim, bayıldım desem kesinlikle abartmamış olurum. Buraya kadar her şey mükemmel.

Fakat bu harika Karayip Adaları yolculuğuna ek olarak bir de yazar hanımın en özeline doğru çıktığımız bir yolculuk var ki o kısım beni çok cezbetmedi. Tabiki de güzel yanları vardı ama 25 yaşındaki bir insanın aşırı yalnızlık, aşırı bunalım hallerinde olması beni çok bunalttı. Belki de onun yaşadığı kötü tecrübeleri yaşamadığımdan (Şükürler olsun), bilmiyorum, kendimden bir parça bulamadım kitapta.Yer yer sıkıntı bastı, içim şişti bu depresiflikten. Buna rağmen kendini okutturdu, sevdirdi bu öykü bana.

Sonuç olarak; Kabuk Adam, sizi hayatınızdan uzaklaştıracak 140 sayfalık kısa ama dolu dolu bir yolculuk.  Mutlu şeyler arayanlar için doğru bir seçim olmasa da psikolojik, depresif kitaplardan hoşlananlara ideal.

3 yorum:

  1. Merak ettiğim bir kitaptı, teşekkürler ;)

    YanıtlaSil
  2. yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

    YanıtlaSil
  3. belki de dediğin gibi bana da çok uzak bir hayat olduğu iin inandırıcı gelmemiştir:)) bi de insan kendi yaşadıklarını özellikle de yaşadıkları bu tür şeylerse bu kadar kolay anlatamaz gibi geliyor bana.

    YanıtlaSil


♥ Yorum yazan elleriniz dert görmesin, sevgiler :)